logo
Cennik
link
Rezerwacja
link
Referencje
link
Kontakt
link
Najbliższe szkolenia
24 - 26.02.2016 Wstęp do metodyki 4TG


Wspieramy:


Szkolenia logistyczne
PLANOWANIE PRODUKCJI

CZY LEPIEJ MIEĆ BUFOR CZASU, CZY ZAPASY?

Czas realizacji szkolenia:
24 godziny lekcyjne, w tym 8 godzin warsztatów
 
Cel szkolenia:
Odpowiedź  na pytanie: czy lepiej mieć bufor czasu czy zapasy? Określenie modelu transformacji organizacji zmierzającej do doboru właściwego systemu produkcyjnego w dynamicznym środowisku rynkowym w formie case studies.

Zapoznanie uczestników ze schematami procesu produkcyjnego, metodami planowania i harmonogramowania produkcji, z planowaniem zapotrzebowania na zasoby i potencjały oraz ze sposobami  ich wykorzystywania, a także z nowymi koncepcjami zarządzania i organizacji produkcji.  Przybliżenie wiedzy na temat realizacji zapotrzebowania materiałowego w oparciu o systemy klasy ERP, JiT, JiS itp. Wskazanie wrażliwości systemów produkcyjnych na zmiany w jego otoczeniu (zaopatrzenie, dostępność zasobów, zmiana potrzeb klienta).

Czego uczestnik się nauczy:
Nabycie lub zwiększenie umiejętność planowania poprzez realizację praktycznych zadań, symulacji i „case studies”. Uczestnik będzie umiał przeprowadzić analizę efektywności procesu planowania produkcji  oraz opracować optymalny harmonogram. Nabędzie także  wiedzę na temat zapotrzebowania materiałowego w oparciu o systemy klasy ERP i JiT, o sposobach planowania zapotrzebowania na zasoby i potencjały oraz sposobach ich wykorzystywania, a także o nowych koncepcjach zarządzania i organizacji produkcji. Uczestnik zapozna się z możliwością zastosowania narzędzi optymalizacji produkcji i wykorzystania analizy wartości oraz analizy progu rentowności w planowaniu produktu i określaniu wielkości partii wytworzenia.

Poruszone zagadnienia:
Klasyczne równanie produkcji oraz możliwości jego rozwiązania. Geneza systemów planowania i sterowania produkcją – między Europą – Japonią a Stanami Zjednoczonymi. Punkt rozdzielający. Klasyczny system zarządzania zapasami w obszarze produkcji (Inventory System for Independent Demand). MRP – Material Requirement Planning (Inventory System for Dependent Demand), Idea oraz podstawowe elementy składowe Lean Production. TOC – Theory of Constraints w obszarze produkcji. Narzędzia optymalizacji wielkości partii wytworzenia. Warunki skutecznego zarządzania produkcją. Który system najlepszy? - wybór wiodącego systemu planowania i sterowania produkcją.

Warsztaty

  1. Symulacja procesów produkcyjnych w kontekście wyboru modelu przepływu materiałowego.
  2. Symulacja wąskich gardeł.
  3. Modele obliczeń podstawowych parametrów przepływu w procesie produkcyjnym.

< powrót